فقط نمایش کالاهای موجود
مرتب سازی بر اساس
دسته بندی محصولات
جست و جو
قطع:


نوع جلد:شروع  قبل 
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 
بعدی  آخر 

در دنیای فناوری پیشرفته امروزی، گروهی از والدین وجود دارند که به این فکر می‌کنند که آیا کتاب‌های چاپی هنوز میتوانند برای بالا بردن سطح آگاهی کودکان گزینه مناسبی باشند یا خیر. آنها فکر می کنند که بازی ها و داستان های تعاملی در دستگاه های هوشمند، همراه با برنامه های آموزشی در تلویزیون، تجربه غنی تری نسبت به کتاب های ساده و روی کاغذ ارائه می دهند. در حالی که کسب مهارت‌ها و تجربیات مدرن برای کودکان مهم است، اما این طرز فکر ونظریه کاملا اشتباه است.
کتابنما برای شما چندین دلیل محکم می اورد ک این تحلیل ونظر کاملا غلت است. در واقع ما به چند مورد از فواید خواندن کتاب برای کودکان اشاره میکنیم که میتوانند دلایل محکمی باشند برای عدم جایگزینی کتاب توسط دستگاه های هوشمند وبازی های الکترونیکی وهرگونه محتوائی به جز کتاب کاغذی

1) خواندن تخیل را جرقه می زند

آشنائی بسیاری از کودکان با کتاب در واقع با خواندن کتاب‌های روایی توسط والدینشان در سنین قبل از مدرسه است ، همان کتاب های کم حجم با داستان ها و روایت های ساده واغلب قدیمی ، کتاب‌هایی که تخیل آنها را به مسیرهای جدیدی می‌برد. جاهایی که هیچگاه نبوده را تجربه میکند و افرادی را که هیچوقت ندیده ملاقات میکند .
کودک کسی است که سوار ماشین می شود یا در هوا پرواز می کند. به شهرها وکشورهای مختلف سفر میکند وبا مشاغل گوناگون آشنا میشود، به دل جنگل میزند واز دریاها میگذرد و این با عث تقویت قوه ی تخیل کودک میشود. کاری که با این قدرت فقط کتاب میتواند انجام .

2) خواندن واژگان را می سازد و دایره لغات کودک را افزایش میدهد

بعد از رفتن به مدرسه و پیشرفت توانایی خواندن کودک، او در معرض واژگان غنی تری قرار می گیرد. والدین می توانند با معرفی کلمات جدید و صحبت در مورد معنی و زمینه ی شکل گیری آنها این امر را تقویت کنند. قرار دادن کودک در معرض هر دو داستان مدرن و کلاسیک با معرفی نحوه استفاده از زبان در گذشته و نحوه ی ساخت وشکل گیری واژگان ، از راه های دیگر کمک به تقویت دایره واژگان ولغات کودک می باشد . این به کودک کمک می کند تا ببیند زبان چگونه تغییر می کند و تکامل می یابد. و همچنین به مرور و بدون آموزشی خاص دایره لغات کودک ب نحو چشمگیری افزایش می یابد.

3) خواندن مهارت های استدلال را تقویت می کند

خواندن برای ایجاد مهارت های استدلال عالی است. کودکان یاد می گیرند که چگونه واقعیت را از نظریه وگمانه زنی تشخیص دهند. آنها می توانند ارتباط ایده ها و حقایق خاص را در شرایطو موقعیتی خاص تعیین کنند وتشخیص دهند . آنها می توانند بین دو چیز استنباط و مقایسه کنند. آنها می توانند یاد بگیرند که چگونه نتیجه گیری کنند و این مهارتی است که باید در کودکی کسب شود .4)خواندن کتاب ارجاعات فرهنگی و اطلاعات تاریخی می دهد

جامعه ای که قرار است کودک در آن زندگی کند چیزی فراتر از یک لحظه گذرا است. در واقع جامعه مجموعه ای غنی از منابع فرهنگی و اطلاعات تاریخی است که با زندگی مدرن در هم تنیده شده است. خواندن یکی از راه هایی است که کودک تکه هایی از این پازل غنی و شگفت انگیز را جذب می کند. برای ارتباط قوی با جامعه کودک باید روایت های مکتوب از گذشته تا حال را بخواند ، روایت هایی از تاریخ وادبیات وحوادث و ...

5) چرا باید برای بچه ها بخوانید

خواندن فضایل و ارزش های انسانی را در وجود فرزند شما شکل میدهد

کتاب‌هایی که برای فرزندانتان انتخاب می‌کنید این فرصت را به شما می‌دهند که فضایل خاصی را در دنیای آن‌ها القا کنید. شما می دانید چه ارزش هایی برای خانواده شما مهم است. می توانید کتاب هایی را انتخاب کنید که اهمیت سخت کوشی و احترام به دیگران را آموزش می دهند. می توانید سراغ کتاب هایی بروید که اطاعت و وحدت خانواده را آموزش می دهند. انتخاب کتاب به شما بستگی دارد، به خصوص در مورد کودکان کوچکتر.

6) خواندن حس تنوع طلبی انسان را ارضا می کند

کتاب ها به اشکال مختلف موجود هستند. اولین کتاب هایی که برای کودکان خوانده می شود، اغلب داستان های روایی هستند. همانطور که کودک بزرگتر می شود، کتاب های اطلاعاتی مطرح می شوند. کودک به جای خواندن در مورد شخصیتی که به سفر به آلاسکا می رود، درباره خود آلاسکا می خواند. معرفی انواع خاندنی ها وتجربه ی سیر در کتاب ها با موضوعات گوناگون فرصتی را برای گسترش دنیای کودک و رشد ذهن به شیوه‌هایی فراهم می‌کند که هیچ چیز به جر کتب خواندن این امکان را به او نخواهد داد ، ضمن اینکه این دسترسی به حجم متنوع از اطلاعات حس خوشایندی به کودک که تشنه ی آموختن است می دهد

7) چالش های خواندن کودکان

کودکی که به چالش کشیده نمی شود، کودکی است که رشد نمی کند و زندگی را به طور کامل تجربه نمی کند. خواندن یکی از راه های ایجاد چالش برای کودک است. خواندن کودک را از نظر فکری، ذهنی و حتی عاطفی تحریک می کند.

دلایل زیادی وجود دارد که چرا کودکان باید بخوانند. مطالعه تجربه ای است که والدین می توانند با کودکان خردسال به اشتراک بگذارند و بزرگترها را تشویق کنند. ارائه انواع گزینه‌های خواندن به کودک این امکان را می‌دهد تا علایق خود را کشف کند و در عین حال مهارت‌های مهمی را ایجاد کند که به او کمک می‌کند تا در زندگی بیشتر پیش برود. اگر به دنبال کتاب هائی هستید که تجربه خواندن فرزندتان را غنی‌تر کند، به کتابنما و بخش کتاب کودک سر بزنید.