بهترین رمان‌ها در قرن بیستم انتخاب بهترین رمان به صورت کلی کار آسان و ساده‌ای نیست. زیرا سلیقه کتاب‌خوانی هر کسی خاص و منحصر به فرد است. امکان دارد، یک رمانی که از نظر بسیاری از منتقدین بسیار عالی و جذاب است، برای خیلی‌ها اصلاً جذاب نباشد. ما در اینجا معروف‌ترین رمان‌های عصر حاضر را که از نظر عموم مورد تحسین قرار گرفته است، را برای شما که قصد خرید رمان جذاب و محبوب را دارید، معرفی خواهیم کرد. امیدواریم از مطالعه این کتاب‌ها لذت ببرید و با سلیقه شما عزیزان همخوانی داشته باشد. پس برای اطلاع در مورد این موضوع تا پایان همراه ما باشید.در این قسمت چند تا از بهترین رمان‌های موجود در قرن را مورد تحسین مخاطبان و همچنین منتقدین کتاب قرار گرفته است، را معرفی می‌کنیم. امیدواریم برای شما عزیزان مفید واقع شود. محبوب‌ترین و معروف‌ترین کتاب‌های رمان عصر حاضر به شرح زیر هستند:

معروف ‌ترین رمان‌ های عصر حاضر

۱. کتاب رمان اولیوس

یکی از رمان‌های معروف و محبوب نویسنده ایرلندی جیمز جویس رمان اولیوس است. این کتاب یکی از شاهکارهای ادبیات در دوره مدرن به حساب می‌آید. این رمان جذاب و دوست‌داشتنی در سال ۱۹۲۲ میلادی در شهر پاریس به عنوان سومین کتاب این نویسنده منتشر شد. رمان اولیس ریشه در اساطیر یونانی دارد و دارای ارزش ادبی بسیار بالایی است. این رمان از نظر کتابخانه مدرن جز ۱۰۰ کتاب برتر قرار گرفته است.

۲. کتاب رمان گتسبی بزرگ

رمان گتسبی بزرگ یکی از رمان‌های مطرح به نویسندگی اسکات فیتزجرالد است. این کتاب در سال ۱۹۲۵ میلادی منتشر شده است و در آن زمان منتقدان رمان خیلی از آن استقبال نکردند. داستان این رمان عاشقانه است. این کتاب تا به امروز چیزی حدود به ۲۵ میلیون نسخه فروش داشته است. جذابیت اصلی داستان این رمان در کشف شخصیت گتسبی و هدف‌های اوست. در ابتدای داستان این کتاب هیچ خبری از یک مرد عاشق پیشه نیست و مخاطب را کنجکاو می‌کند که او چگونه وارد داستان خواهد شد. اهداف اصلی این کتاب به صورت کلی نقد زندگی مدرن، خیانت، رفاه، فساد و … است.

۳. کتاب رمان چهره مرد هنرمند در جوانی

یکی از معروف‌ترین و شناخته شده‌ترین رمان‌های آقای جیمز جویس این کتاب است. در این کتاب چهره مرد هنرمندی در جوانی به تصویر کشده شده است. این مرد باید جهت انتخاب میان شغل‌های مذهبی و یا هنری تلاش کند. این کتاب در سال ۱۹۰۷ در ۵ فصل به نگارش درآمده است.

۴. کتاب زنی پشت پنجره

شروع به خواندن این کتاب به معنای قدم گذاشتن در فضایی مبهم و راز آلود است. آنا شخصیت اصلی داستان گاهاً در مرز میان واقعیت و خیال گم می‌شود. یک رمان جنایی که در سال ۲۰۱۷ در لیست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز قرار گرفته و توسط ای جی فین نوشته شده است. از نظر منتقدین روح آثار هیچکاک در این اثر دمیده شده که همین امر سبب شده تا کمپانی‌های فیلم‌سازی حق ساخت فیلم را از صاحب اثر دریافت کنند.

۵. کتاب رمان دنیای قشنگ

یکی از جدیدترین رمان‌های آلدوس هاکسلی این کتاب است. به صورت کلی این کتاب یک رمان علمی تخیلی به شمار می‌رود. در این کتاب نویسنده، جهان را در ۶۰۰ سال آینده توصیف کرده است. این کتاب هیجان خاصی را در وجود خواننده ایجاد می‌کند.

۶. کتاب رمان خشم و هیاهو

یکی از رمان‌های خاص و منحصر به فرد ویلیام فاکنر، رمان خاص و جذاب خشم و هیاهو است. مطالعه این کتاب به تمامی افرادی که اهل کتاب خواندن هستند توصیه می‌شود. در کل در این کتاب تقابل دنیا و پوچی به تصویر کشیده شده است. نویسنده، مخاطب را مطالعه این کتاب به چالش می‌کشد.

۷. کتاب رمان تبصره ۲۲

نویسنده این کتاب هلر است که در سال ۱۹۵۳ میلادی نوشتن این رمان را آغاز کرد. این کتاب در سال ۱۹۶۱ منتشر شد. در این کتاب رمان، تصویری از یک گروه از خلبانان آمریکایی به تصویر کشیده شده است. این کتاب زمانی که منتشر شده مورد توجه و تحسین بسیاری از منتقدان دنیا قرار گرفت.

۸. کتاب رمان ظلمت در نیم روز

این کتاب به نویسندگی آرتور کستلر برای اولین بار در سال ۱۹۴۰ منتشر شد. این کتاب یکی از معروف‌ترین و شناخته‌شده ترین کتاب‌های این نویسنده به شمار می‌رود. نویسنده در این کتابه به روایت داستان زندگی فردی به نام روباشوف که به واسطه حکومت شوروی طرد شده و پس از اتهامات فراوان محاکمه می‌شود، پرداخته شده است. این کتاب دارای قالب داستانی فوق العاده جذاب ارائه شده و مخاطبین بسیاری دارد.

۹. کتاب تابستان مرگ و معجزه

رمان‌های جنایی و پلیسی ویلیام کنت کروگر بسیار مشهور هستند، این اثر او در سال ۲۰۱۴ برنده جایزه ادگار آلن پو شده است، که داستان پسرکی‌ست که با قطار تصادف می‌کند و می‌میرد را توصیف کرده و همین مرگ سرآغاز شروع جریانات این کتاب خواهد بود. در قسمتی از این کتاب آمده است: “مردگان هیچ وقت از ما دور نیستند، در قلب و ذهن ما هستند و در نهایت، تمام چیزی که ما را از آنها جدا می‌کند، تنها یک نفس است، دمی نهایی از هوا.”

۱۰. کتاب رمان خوشه‌های خشم

رمان خوشه‌های خشم دارای موضوعی بسیار جذاب و دوست‌داشتنی است. این رمان محبوب توسط یک نویسنده آمریکایی به نام جان اشتاین‌بک نوشته شده است. داستان این رمان در مورد دوره زمانی در کشور آمریکا است که قحطی وجود داشت. نویسنده این کتاب در سال ۱۹۶۲ توانست با نگارش این رمان جایزه نوبل ادبیات را از آن خود کند. 

83
0
 
0
لینک کوتاه: