دسته بندی

معرفی کتاب و نقد کتاب  

مطلب مورد نظر خود را اینجا پیدا کنید.
 • معرفی کتاب بادبادک باز

  معرفی کتاب بادبادک باز

  کتاب "The Kite Runner" اثرخالد حسینی است که در سال 2003 منتشر شد. این رمان، داستان زندگی دوستی بین دو پسر در افغانستان را روایت می‌کند و در زمینه‌هایی همچون دوستی، خیانت، عدالت، عشق، برادری و برخوردهای فرهنگی و اجتماعی قرار دارد.

  مشاهده
 • افشاگری های شاهزاده هری

  افشاگری های شاهزاده هری

  مطمئنا بسیاری از شما منتظر و چشم به راه چاپ ترجمه ی این کتاب هستید. همیشه بیان اتفاقات تاریخی از زبان کسانی که در دل این ماجراها بوده اند جذاب است به ویژه در خصوص خانواده سلطنتی انگلیس که همواره جنبه رازگونه ای داشته است

  مشاهده
 • تکه هایی از یک کل منسجم

  تکه هایی از یک کل منسجم

  پونه مقیمی نویسنده کتاب تکه هایی از یک کل منسجم روانشناسی بالینی است او با شعار تنها بودن نقص نیست فعالیت می کند. تکه هایی ازیک کل منسجم 9فصل دارد از مراجعین عزیزم سپاسگزارم که اگه تجربه آنها نبود هیچ گاه این کتاب به سرانجام نمی رسید مراجعینی که اجازه ورود به دنیای زیبا ورنج کشیدۀ درونشان را داده اند و مرا به سخت ترین و دردناک ترین خاطراتشان بردند .

  مشاهده
 • نقشه هایی برای گم شدن

  نقشه هایی برای گم شدن

  هر کس بگوید من همیشه می‌دانستم در زندگی کدام مسیر را بروم بدون شک حقیقت را نمی‌گوید... کتاب نقشه‌هایی برای گم شدن نیز چنین موضوعی را محور اساسی خود قرار داده و ربکا سولنیت نیز تلاش کرده تا در این مجموعه جستار به موضوعاتی چون فقدان، گم شدن، فرهنگ و طبیعت، و سردرگم بودن در جهان هستی بپردازد.

  مشاهده
 • رادیو تراژدی را میشناسید؟

  رادیو تراژدی را میشناسید؟

  رادیو تراژدی پادکستی است که از شهریور سال ۱۳۹۹ ماهانه منتشر می‌شود. در هر شماره‌ی این پادکست به زندگی و داستان تراژیک یک شخصیت می‌پردازیم؛ شخصیت‌هایی کمتر شناخته شده که معمولا اطلاعات چندانی درباره‌شان نیست یا فراموش شده‌اند. اساس کار رادیوتراژدی روایت داستان‌هایی است برپایه‌ی واقعیت و برآمده از کار روزنامه‌نگاران تحقیقی.

  مشاهده
 • خیانت های انیشتین

  خیانت های انیشتین

  خیانت اینشتین La trahison dEinstein نوشته‌ی «اریک امانوئل اشمیت» سال 2014 منتشر شد. این اثر نمایشنامه‌ای خواندنی است که تا امروز چندین بار بر روی صحنه‌ی تئاتر به اجرا درآمده است. این نمایشنامه گفت‌وگو جالب و تأمل‌برانگیز میان یک دوره‌گرد فقیر و «آلبرت اینشتین»، برنده‌ی جایزه‌ی نوبل در سواحل دریاچه‌ای در نیوجرسی، در آمریکا است.

  مشاهده
 • معرفی کتاب 1984

  معرفی کتاب 1984

   آشنایی با زندگی‌نامه نویسنده و خواندن نقدی خوب در مورد یک رمان، می‌تواند به کلی نگرش خواننده را نسبت به آن تغییر دهد و شوقی دوچندان در او برای خواندن رمان ایجاد کند. دانستن اینکه یک رمان در چه بازه زمانی و در کدام جغرافیا نوشته شده است و چه عواملی در نگارش آن سهیم بوده‌اند و نویسنده تحت چه الهاماتی کاراکترهای آن را خلق کرده است، از اهمیت زیادی برخوردار است. در این مطلب میخواهیم در باره کتاب شهیر 1984 و نویسنده اش بپردازیم

  مشاهده
 • معرفی 4 کتاب با موضوع انقلاب فرانسه

  انقلاب فرانسه را می‌توان یکی از مهم‌ترین رویدادهای جهان به حساب آورد که سبب تغییر ذهنیت نسبت به انسان‌ها شد. انقلاب فرانسه را مادر انقلاب‌های جهان می‌دانند. هر چند پیش از وقوع این انقلاب، جنگ استقلال آمریکا و انقلاب شکوهمند انگلیس به نتیجه رسیده بودند که نتیجه‌شان استقرار نظام‌هایی سیاسی مبتنی بر اداره ملتشان بود، اما انقلاب فرانسه به دلیل داشتن نوع نگاهی متفاوت به انسان‌ها، از اهمیت بیشتری برخوردار بود.

  مشاهده
 • در آمریکا

  در آمریکا

  «در امریکا» رمانی است نوشته‌ی سوزان سانتاگ که نشر برج آن را به چاپ رسانده است. قرن نوزدهم از نیمه گذشته است. گروهی لهستانی وطن‌پرست و هنردوست از لهستانِ تحت اشغال روسیه به تنگ آمده‌اند و رؤیای آرمان‌شهری را در سر می‌پرورانند. آن‌ها به سرپرستی ماریِنا زاوینژوفسکا، بزرگ‌ترین بازیگر تئاتر لهستان، به امریکا مهاجرت می‌کنند؛ مارینا با خانواده و دوستانش به کالیفرنیا می‌رسد؛ اما آرمان‌شهر فرو می‌ریزد، حلقه‌ی اطرافیان پراکنده می‌شوند و مارینا تنها می‌ماند. این تنهایی آغازی است برای تغییر، برای خلق یک بازیگر دیگر و تولد یک ستاره روی صحنه.

  مشاهده
 • دختری که درد کشید؛ اما هرگز نشکست

  دختری که درد کشید؛ اما هرگز نشکست

  «نعمت جان»، برای دختران و زنان ما، چراغ راه است. این حرف تعارف نیست. دختری که زحمت ‌کشیده، درد کشیده، کار کرده، جنگیده، در زندگی شخصی و تعاملات خانوادگی ناملایماتی متحمل شده و...؛ اما هرگز نشکسته و بی‌تاب نشده است.

  مشاهده
 • گفت‌وگو با مترجم کتاب‌کار «اختلال اضطراب فراگیر»

  گفت‌وگو با مترجم کتاب‌کار «اختلال اضطراب فراگیر»

  خواندن کتاب برای رفع اضطراب کافی نیست/ چگونه بلاتکلیفی‌های زندگی موجب اضطراب می‌شوند؟ شکیب می‌گوید: برای تجربه تغییر قابل‌توجه و بلندمدت برای رفع اضطراب خواندن کتاب کافی نخواهد بود. به گفته وی در حال حاضر تعدادی کتاب خودیاری مبتنی بر شواهد برای مقابله با مشکلات مبتنی بر اضطراب و به‌طورکلی مقابله با اضطراب وجود دارند اما هیچ‌کدام به‌صورت اختصاصی برای اختلال اضطراب فراگیر نوشته نشده‌اند.

  مشاهده
 • «چینی بندزن» به کتابفروشی‌ها آمد

  «چینی بندزن» به کتابفروشی‌ها آمد

  رمان «چینی‌بندزن» نوشته زینب کریمی توسط انتشارات قدر ولایت منتشر و راهی بازار نشر شد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی موسسه قدر ولایت،‌ رمان «چینی‌بندزن» نوشته زینب کریمی به‌تازگی توسط انتشارات قدر ولایت منتشر و راهی بازار نشر شده است.

  مشاهده
 • باز گشت تیستوی سبز انگشتی با عمو سیبیلو به کانئن

  باز گشت تیستوی سبز انگشتی با عمو سیبیلو به کانئن

  پسرک درمی‌یابد انگشتانش خاصیت سبزکننده دارند. بذر هر گیاهی که با انگشتان تیستو تماس برقرار کند سبز می‌شود و به سرعت به گیاهی زیبا تبدیل می‌شود. تنها دوست و همدم او باغبان پیری‌ است به نام سبیلو که به تیستو می‌آموزد ویژگی منحصر به فرد انگشتان او می‌تواند تغییرهای شگرفی در دنیای اطرافش ایجاد کند... نسخه اصلی این کتاب به سال 1957 و در فرانسه منتشر شده است... تاکنون بیش از ۵۷هزار نسخه از آن به چاپ رسیده است.

  مشاهده
 • بهترین رمان‌ها در قرن بیستم

  بهترین رمان‌ها در قرن بیستم

  ما در اینجا معروف‌ترین رمان‌های عصر حاضر را که از نظر عموم مورد تحسین قرار گرفته است، را برای شما که قصد خرید رمان جذاب و محبوب دارید، معرفی خواهیم کرد.

  مشاهده